Gabinet prowadzi szeroki zakres usług masażu w oparciu o różne formy terapii manualnej oraz ćwiczeń. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i ze szczególną dbałością dobieramy właściwy rodzaj terapii, aby skutecznie pomóc wszystkim naszym pacjentom w powrocie do pełnej sprawności ruchowej. Metody pracy z pacjentem:

– Masaż : 

Jest to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy i intensywności, może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Masaż ten opiera się na pięciu grupach technik (rękoczynów): głaskaniu, rozcieraniu, ugniataniu, oklepywaniu, wibracji. Użycie w odpowiedniej kolejności powyższych rodzajów technik gwarantuje skuteczność zabiegu, który może być łączony z dodatkowymi zabiegami ręcznymi lub mechanicznymi (użycie pewnych urządzeń wspomagających masaż np. urządzenia do mechanicznej wibracji itp.). Masaż ten również może być wykonywany z użyciem środków wspomagających zabieg np. różnego rodzaju maści lecznicze.

Celem zabiegu jest poprawa niedomagającego stanu zdrowia. Zależnie od wskazań dobiera się metody i formy oddziaływania. Masażysta aby pomóc, musi znać oraz posiadać znajomość procesów fizjologicznych zachodzących w organiźmie chorego. Masaż jest formą terapii, która wykorzystuje różne techniki mechaniczne i kinetyczne, składające się z różnych chwytów, ruchów i opracowań dopasowanych do budowy, oraz funkcji masowanych tkanek i narządów

Choroby narządów wewnętrznych powodują zmiany nie tylko w skórze, ale również we wszystkich tkankach ustroju: w tkance mięśniowej, naczyniach, tkance łącznej, stawach, nerwach i układzie kostnym. W schorzeniach narządów wewnętrznych występują w odpowiednim miejscu napięcia (ograniczone lub rozlane), przeczulenie bólowe, stwardnienia mięśniowe i zaburzenia ukrwienia. Strefy obronne organizmu, które częściej niż się przyjmuje pozostają po ustąpieniu schorzenia narządu mogą wywołać odruchowe zaburzenia czynnościowe narządów. Masaż segmentarny pomaga zapanować nad tym negatywnym zjawiskiem. Opisywany masaż jest zespołem chwytów i technik, które stosuje się w celu odruchowego oddziaływania na wszystkie tkanki i ich zmiany chorobowe. Masaż segmentarny łagodzi zaburzenia układu nerwowego, usuwa bóle, zwiększa wydolność ogólnoustrojową, oraz co ważne, nie wywołuje objawów ubocznych. Głównym jego założeniem jest opracowanie każdej odruchowej zmiany tkankowej przez zastosowanie najwłaściwszych technik, polegających na działaniu bodźcowym na strefy refleksyjne znajdujące się w tkankach miękkich: skóra, tkanka podskórna, mięśnie. W masażu segmentarnym obowiązują zasady i warunki stosowane w masażu klasycznym. Na drodze neuroodruchowej zauważymy korzystny wpływ masażu segmentarnego na narządy wewnętrzne i układy organizmu. W masażu segmentarnym wyróżnia się zatem chwyty diagnostyczne, służące do wykrywania zmian odruchowych w tkankach i narządach oraz chwyty lecznicze, wykorzystywane do usuwania tych zmian

Wszystkie schorzenia związane z unieruchomieniem chorego np. w opatrunku gipsowym. Masaż wykonuje się na kończynie zdrowej, co powoduje równoczesną aktywizację przepływu krwi w kończynie przeciwnej. Mechanizm takiego działania wynika ze skrzyżowania naczyniowo-ruchowych odruchów fizjologicznych. Pobudzanie narządów ruchu za pomocą masażu kontralateralnego, oparte na procesie naturalnej kompensacji, jest niewątpliwie jednym z korzystniej działających bodźców biologicznych, wykorzystywanych w leczniczym usprawnieniu związanym z unieruchomieniem. Dzięki stosowaniu masażu kontralateralnego można średnio przyspieszyć zrost kostny o 2 tygodnie, co zapobiega wielu zmianom charakterystycznym dla długotrwałego unieruchomienia kończyny. Masaż kontralateralny wykonuje się bardzo intensywnie, na granicy odczuwania bólu – jest to bezwzględny warunek wystąpienia przerzutu funkcjonalnego. Stosuje się przede wszystkim techniki rozcierania, ugniatania i uderzania. Szczególną uwagę przywiązuje się od intensywnego ugniatania ruchem okrężnym i ruchem przesuwania. Masaż powinno się wykonywać 2 razy dziennie przez 6 dni w tygodniu, a czas jego trwania powinien wynosić od 8 do 12 minut, w zależności od wielkości masowanej części ciała.

Masaż izometryczny początkowo stosowany był przede wszystkim jako masaż sportowy, ale jego działanie może byćwykorzystane w szerszy sposób. Zabiegi te stosuje się do głównie do leczenia efektu zmęczenia mięśni po intensywnych treningach czy wysiłku fizycznym, masaże mają za zadanie przywrócić mięśniom siłę i masę oraz wzmocnić je w celu ochrony przed urazami i nadwyrężeniem. Masaż izometryczny to także terapia rehabilitacyjna stosowana w przypadku częściowego zaniku lub osłabienia mięśni (do podobnych sytuacji dochodzić może w wyniku unieruchomienia kończyn czy urazów). Masaże wykonywane podczas skurczu izometrycznego sprawdzają się również w kuracjach odchudzających, modelujących i redukujących tkankę tłuszczową. Zabiegi te zastępują standardowe ćwiczenia fizyczne, pozwalając na zbudowanie masy mięśniowej, jak i pobudzenie krążenia limfy. Odchudzające właściwości masażu izometrycznego sprawiły, iż technika wykorzystywana w rehabilitacji sportowej, została zaadoptowana przez kosmetykę estetyczną. Częstotliwość i specyfika kuracji jest ustalana indywidualnie i zależy między innymi od ilości zbędnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Aby zweryfikować skuteczność serii masaży izometrycznych stosuje się pomiary poszczególnych części ciała dające obraz osiąganych rezultatów.

Jeden z podstawowych zabiegów o potwierdzonej skuteczności w leczeniu cellulitu. Wykonywany jest na partiach ciała z objawami skórki pomarańczowej. Rozbija tkankę tłuszczową, poprawia mikrokrążenie, przyspiesza przemianę materii, likwiduje obrzęki, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia cyrkulację krwi i limfy, poprawia utlenienie i odżywianie komórkowe. Stosowany regularnie, najlepiej z ćwiczeniami fizycznymi, szybko przynosi widoczne efekty. Cellulit – to miejscowe, złożone zmiany podściółki tłuszczowej. Proces tworzenia się cellulitu zapoczątkowują zaburzenia działania systemu blokerów wewnątrznaczyniowych. Stan ten pociąga za sobą kruchość naczyń kapilarnych i przesączanie się płynów, co w konsekwencji prowadzi do zaistnienia obrzęku

Masaż higieniczno – kosmetyczny, stosowany jako profilaktyka zdrowia, poprawia samopoczucie psychofizyczne, poprawia urodę ciała, usuwa skutki codziennego zmęczenia. Masaż taki jest zabiegiem o powszechnym zastosowaniu. Realizacja celów wymaga tu długofalowego, systematycznego działania. Zabiegi higieniczno – kosmetyczne mają postać masażu całościowego. Wykorzystywane są w nich wszystkie metody i odmiany masażu klasycznego. Wykonany powyższy masaż spokojnymi, długimi, nie rwanymi chwytami pozwoli Państwu odczuć subtelne przejście do masażu relaksacyjnego. 

Celem tego masażu jest usunięcie przemęczenia powstałego na skutek intensywnego wysiłku fizycznego, zakwasów bądź likwidacji powstałych kontuzji. Wykorzystywany jako najpowszechniejszy element odnowy biologicznej w sporcie wyczynowym. Służy usunięciu skutków zmęczenia psychofizycznego i doprowadzenie organizmu do zdolności podejmowania kolejnych ekstremalnych wysiłków. Spełnia trzy zasadnicze funkcje:
  • przygotowuje do treningu, czy innego wysiłku np.: wyjazdu na narty.
  • po wysiłku fizycznym przyspiesza regenerację organizmu.
  • wspomaga leczenie kontuzji sportowych.

Masaż ten wykonuje się dla relaksu i odprężenia. Cel ma też inny. Rozluźnia mięśnie twarzy, zmiękczając rysy i usuwając ślady stresów i napięć. Zakończony jest błogim uczuciem relaksu i ujędrnieniem skóry i mięśni. Rysy twarzy łagodnieją, a najlepiej ocenią tę zmianę nasi najbliżsi.

Grupę tych ćwiczeń stosuje się w celu poprawy siły mięśniowej w osłabionych zespołach mięśniowych. Kwalifikuje się tutaj pacjentów u , których występują deficyty mięśniowe świadczące o niemożności pokonania oporu wyrażonego masą kończyny. Ćwiczenia czynne w odciążeniu dążą do poprawy siły mięśniowej do wartości pozwalającej pokonać ten opór.

Osoby z problemami narządów ruchu, złamaniach, urazach, otyłości, zanikowi mięśni mogą skorzystać z techniki wykonywania ćwiczeń biernych. Są one wykonywane na osobie chorej, bez jej siłowego udziału. Ten rodzaj ćwiczeń stosuje się na pacjencie, który sam nie może ich wykonać. Ćwiczenia te podwyższają mobilność, poprzez odpowiednie ruchy kończynami chorej osoby.
Jest to profilaktyka stawów kończyn, która ma zadanie:

  • poprawy trofiki, stawów, mięśni i kości;
  • zachowania lub poprawy zakresu ruchu;
  • utrzymania ( przypomnienia ) schematów ruchowych;
    Poprzez poszczególne techniki ćwiczeń możemy wpłynąć na zmniejszenie napięcia nerwowego, co pozwala uwolnić organizm od bólu mięśni, stawów, głowy, wprowadzając w stan pełnego rozluźnienia i relaksu. Poprawie ulega także ukrwienie, podnosi się poziom hemoglobiny, ułatwia przepływ limfy, rozciąga tkankę łączną stawów.

 

 

Zawartość przełącznika
Zawartość przełącznika
Zawartość przełącznika
  • Chcecie się lepiej poczuć?
  • A może dojść do formy?
  • Albo odprężyć się?
  • Czy może odpocząć lub zrelaksować?

Strzał w dziesiątkę !!!

Masaż bowiem jest skutecznym sposobem na pozbycie się wielu dolegliwości. Po zabiegu – zależnie od rodzaju masażu – poczujecie rozluźnienie, lub będziecie pełni energii, zapomnicie o dokuczających wcześniej bólach, odzyskacie kondycję i dobry humor. Ale zanim zechcesz oddać się w ręce masażysty, najpierw zorientuj się jakie są rodzaje zabiegów i wybierz najbardziej odpowiedni dla siebie.

Dla Państwa wygody również oferujemy swoje usługi w Waszym domu lub mieszkaniu.
Zabieg w zaciszu domowym pozwoli jeszcze bardziej zrelaksować się i da pełny komfort, bowiem jesteście Państwo w miejscu, gdzie czujecie sie najlepiej, jesteście w swoich „czterech ścianach”. Nie musicie wychodzić z domu. Po prostu – gabinet masażu przyjeżdża do Państwa…
Dojeżdżamy ze stołem do masażu.

Zadzwoń lub napisz:


mgr KRZYSZTOF KACZMAREK   tel: 603 316 583
masazer@vp.pl

RECEPCJA

tel: 792 162 600