INDOOR WALKING

[su_youtube url="https://youtu.be/6cjsOzgKkGU"]

Wszyscy potrafią chodzić, więc każdy może uprawiać walking. Brzmi to jak slogan obmyślony na przyciągnięcie klientów, ale naprawdę tak jest. Nie ma tu skomplikowanych ruchów czy trudnej do zapamiętania choreografii, są za to łatwo przyswajalne ćwiczenia, w sam raz dla osób, które chcą schudnąć lub wyrobić mięśnie. Zajęcia wspaniale sprawdzają się w grupie ćwiczących +50, jest to najliczniej rosnąca grupa użytkowników klubów fitness.
50 minutowe zajęcia w prosty sposób wpływają relaksująco, podnoszą wydolność organizmu oraz opóźniają występujące oznaki starzenia się. Ćwiczący podzieleni są na grupy pod kątem ich przygotowania fizycznego: dla początkujących, dla osób średnio wysportowanych i dla uczestników z dobrą kondycją. Zajęcia odbywają się zawsze w rytm muzyki, ponieważ walking nie ma być tylko formą treningu, ale również okazją do przyjemnego spędzenia czasu. Oczywiście tak jak w przypadku każdego sportu wiążącego się z intensywnym wysiłkiem fizycznym, przed rozpoczęciem ćwiczeń zaleca się poddać szczegółowemu badaniu medycznemu. Walking jest dobry dla wszystkich: kobiet i mężczyzn w każdym wieku i o różnej sprawności fizycznej. Mężczyźni cenią go ze względu na znaczne skrócenie czasu treningu w stosunku do osiąganych znakomitych rezultatów. Kobiety chwalą komfort, bezpieczeństwo i prostą obsługę sprzętu. Osoby starsze doceniają możliwość ćwiczeń z przyrządem, który świetnie dopasowuje się do ich możliwości.
REZULTATY Z punktu widzenia odchudzania i wyrobienia mięśni pierwsze efekty można zauważyć już po krótkim czasie. Wystarczy pomyśleć, że w ciągu 50 minut treningu można spalić nawet 700 kcal. Co więcej w porównaniu do tradycyjnego biegania wysiłek jest mniej intensywny, może więc trwać dłużej. Oznacza to, że po pierwszych 20 minutach organizm w celu uzyskania energii zaczyna korzystać ze zgromadzonej tkanki tłuszczowej, co pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów. Ćwiczenia mają dobroczynny wpływ również na postawę ciała: podczas treningu kręgosłup i miednica muszą być utrzymywane w kontrolowanej pozycji, co pobudza do pracy również na mięśnie brzucha.
ZALETY ZAJĘĆ INDOOR WALKING: poprawia wydolność płuc i układu krążenia dzięki wydłużonemu i miarowemu treningowi aerobowemu, poprawia siłę i gibkość mięśni, zwłaszcza nóg i pośladków, które pozostają w ciągłym ruchu, przyczynia się do produkcji hormonu wzrostu (GH), przez co zapewnia szybszą regenerację włókien mięśniowych, pobudza do pracy również stawy, takie jak na przykład kostka, którym zazwyczaj nie poświęca się specjalnych ćwiczeń, poprawia krążenie, dzięki czemu ułatwia uwalnianie toksyn i redukuje efekt skórki pomarańczowej, którego przyczyną jest zatrzymywanie wody, ma zastosowanie w rehabilitacji, poprawia koordynację ruchową i równowagę, przynosi ogólne dobre samopoczucie, ponieważ przyczynia się do wyzwalania neuroprzekaźników takich jak serotonina. Trening ten nie jest wskazany dla kobiet w ciąży, posiadaczy rozrusznika serca, osób cierpiących na ostrą formę zakrzepicy, choroby układu krążenia, przepuklinę, dyskopatię i epilepsję.